ÖVRIGT / Diverse / Skrin 10706660
nr 1070 6660
Skrin
Intarsia, Jugend, längd: 37 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 21 november 2016
kl 20:54:33
21/11 20:49:33
Jugend
Från tyskans ungdom; I Frankrike blir namnet Art Nouveau; Den nya stilen.